„Lip flip” toksyną botulinową – czyli bardziej przemyślane modelowanie ust

AdobeStock 277144693 scaled 1

Jeśli chcemy, aby efekt wypełnienia ust wyglądał naturalnie musimy wiedzieć, że budowa czerwieni wargowej każdego z nas jest odmienna. Mając do dyspozycji różne metody, techniki i schematy u każdej pacjentki zabieg powinno się zaplanować indywidualnie. Nierzadko zdarza się, że osiągnięcie zamierzonego efektu wymaga kilku wizyt. Nie zawsze też do modelowania ust używamy tylko kwasu hialuronowego. Niekiedy potrzebne będzie wcześniejsze podanie toksyny botulinowej. W przypadku zastosowania obu metod mówimy o dwuetapowym modelowaniu ust – podczas dwóch oddzielnych wizyt.

Jakie są wskazania do „lip flip”?

Na tym zabiegu szczególnie skorzystają osoby z wąską czerwienią wargową, u których podczas uśmiechu obserwujemy „podwijanie się” górnej wargi. Potocznie nazywany zabieg „lip flip” to nic innego jak podanie toksyny botulinowej w mięsień okrężny ust. Mięsień krężny ust jest zwieraczem otaczającym usta. Siła skurczu działa dośrodkowo, dlatego osłabienie jego skurczu zwiększa siłę działania mięśni dźwigaczy górnej wargi oraz mięśni obniżających wargę dolną. W wyniku działania tych mięśni u niektórych pacjentów możemy uzyskać poszerzenie, optyczne powiększenie czerwieni wargowej.

Jak wygląda zabieg lip flip?

Przed zabiegiem stosowane jest znieczulenie miejscowe maścią z lidokainą, aby zapewnić jak największy komfort Pacjentce. Następnie wykonywanych jest od 3 do 6 nakłuć w obrębie wargi górnej oraz dolnej. Pacjent od razu po zabiegu może powrócić do codziennych aktywności – brak jest okresu rekonwalescencji.

Kto wykonuje zabieg?

Należy wiedzieć, że toksyna botulinowa jest lekiem dostępnym tylko na receptę – wobec tego zabieg powinien wykonywać przeszkolony w tym zakresie lekarz. W Centrum Medycznym Terpiłowski zabiegi z użyciem toksyny botulinowej są wykonywane przez Barbarę Terpiłowską – lekarza medycyny estetycznej.

Ile czasu trzeba czekać na efekt?

Po około dwóch tygodniach od zabiegu toksyną botulinową widoczny jest końcowy efekt. Wtedy też spotykamy się na kolejną wizytę kontrolną i decydujemy czy wymagana jest dalsza korekta ust kwasem hialuronowym.