Lekarz Tomasz Terpiłowski - chirurg naczyniowy, flebolog

Pomimo upływu lat moją największą pasją niezmiennie pozostaje chirurgia naczyniowa i flebologia. W ciągu ostatnich 30 lat w diagnostyce i leczeniu chorób tętnic i żył zmieniło się niemal wszystko: upowszechniła się tomografia komputerowa i ultrasonografia z opcją kolorowego dopplera, wprowadzono laserowe metody leczenia żylaków i usuwania naczynek, rozległe operacje tętnic zostały zastąpione zabiegami wewnątrznaczyniowymi.

Tylko pacjenci pozostali tacy sami, z ufnością powierzają mi swoje życie i zdrowie.

Dlatego cieszę się, że mam coraz większe możliwości diagnostyczno-terapeutyczne i mogę oferować Państwu pomoc na coraz wyższym poziomie.  

Jestem absolwentem Akademii Medycznej w Lublinie, specjalistą chirurgii naczyniowej i ogólnej. Od 1989 roku swoje życie prywatne i zawodowe związałem z Radomiem. Przez 19 lat pracowałem na Oddziale Chirurgii Naczyń w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym, z czego prawie połowę czasu na stanowisku zastępcy ordynatora. Przez kolejne 7 lat byłem zastępcą ordynatora w Oddziale Chirurgii Naczyniowej PAKS w Starachowicach.

Od 2018r jestem związany ze Świętokrzyskim Centrum Chirurgii Naczyniowej i Angiologii w Końskich, gdzie leczę pacjentów również z regionu radomskiego. Jednocześnie od 2003 roku jestem konsultantem chirurgii naczyniowej i wykonuję usg naczyń w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu.

W szpitalu w Końskich zajmuję się chirurgią wewnątrznaczyniową – wykonuję angioplastyki i stentowania tętnic szyjnych, trzewnych i obwodowych. Specjalizuję się w implantacji stentgraftów aortalno dwubiodrowych – nowoczesnej, stosunkowo bezpiecznej metodzie leczenia tętniaków aorty brzusznej.

Od 2004r prowadzę prywatną praktykę lekarską. Byłem współzałożycielem NZOZ Venomedica – przez wiele lat jedynego ośrodka w regionie radomskim, w którym wykonywaliśmy laserowe usuwanie żylaków i jednego z dwóch ośrodków, gdzie operowaliśmy żylaki w trybie ambulatoryjnym.  

W 2016r powstało Centrum Medyczne Terpiłowski, gdzie realizuję swoje powołanie i wspólnie z innymi lekarzami, pasjonatami swojej pracy, staramy się jak najlepiej rozwiązywać problemy zdrowotne naszych pacjentów.

Specjalizuję się w małoinwazyjnym kompleksowym leczeniu żylaków kończyn dolnych. Mam ponad 15-letnie doświadczenie w wysoce skutecznej laserowej ablacji żył kończyn dolnych, którą łączę z zabiegami skleroterapii żylaków i miniflebektomią. Rocznie wykonuję ponad 100 laserowych operacji żylaków (ELVeS), około 500 zabiegów skleroterapii i blisko 2000 badań usg doppler tętnic i żył.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej oraz Polskiego Towarzystwa Flebologicznego. Corocznie uczestniczę w Konferencji Flebologii Estetycznej, zjazdach naukowych i sympozjach. Śledzę aktualności w świecie medycyny i dokładam wszelkich starań, aby być na bieżąco w mojej nieustającej walce o zdrowie i estetykę nóg moich pacjentek i pacjentów.

Centrum Medyczne
Terpiłowski