Chirurgia naczyniowa / flebologia

Lekarz Tomasz Terpiłowski, specjalista chirurgii naczyniowej i ogólnej, flebolog.

Jak leczymy żylaki

Naszą strategię w leczeniu choroby żylakowej wytyczają trendy współczesnej flebologii. Obecnie leczenie żylaków jest procesem złożonym, często wieloetapowym i wymaga łączenia różnych małoinwazyjnych procedur medycznych, które wzajemnie się uzupełniają

Dowiedz się więcej

ELVeS / ELVIT - laserowy zabieg endożylny

To najczęściej wykonywana na świecie metoda termicznej ablacji żył. Jest nowoczesną alternatywą dla klasycznej operacji żylaków, czyli chirurgicznego usunięcia żyły odpiszczelowej lub odstrzałkowej.

Dowiedz się więcej

Skleroterapia

Skleroterapia, czyli inaczej obliteracja, to nieoperacyjna metoda leczenia przewlekłej choroby żylakowej, która polega na wstrzykiwaniu do chorych żył substancji sklerotyzującej, wywołującej zakrzep, skurcz i reakcję zapalną ściany żyły, co prowadzi do zwłóknienia i zamknięcia naczynia.

Dowiedz się więcej

Klejenie żylaków

Klejenie żylaków to najnowsza metoda małoinwazyjnego leczenia choroby żylakowej. Jest alternatywą dla termicznej ablacji żył czyli: laserowego usuwania żylaków, RF i SVS. Klej tkankowy wprowadzony pod kontrolą USG do światła chorej żyły układu powierzchownego zamyka ją i wyłącza z krążenia…

Dowiedz się więcej

Zamykanie naczynek
Laser Nd-Yag

Laserowe przezskórne zamykanie naczyń jest nowoczesną alternatywą dla mikroskleroterapii oraz cennym uzupełnieniem skleroterapii większych naczyń. Metoda ta polega na wykorzystaniu zjawiska fototermolizy, czyli pochłaniania impulsów światła przez hemoglobinę i ich zamiany na ciepło. Temperatura krwi podnosi się wtedy tak wysoko, że powoduje zniszczenie ścian naczynia, bez uszkodzenia naskórka oraz otaczających tkanek.

Dowiedz się więcej

Centrum Medyczne
Terpiłowski