Chirurgia naczyniowa / flebologia

Lekarz Tomasz Terpiłowski, specjalista chirurgii naczyniowej i ogólnej, flebolog.

Współczesne metody leczenia żylaków wymagają realizacji procesu terapeutycznego w kilku etapach. Flebologia wymaga indywidualnego podejścia do każdego pacjenta. Po wykonaniu badania USG Doppler starannie dobierane są różne małoinwazyjne metody, aby zapewnić maksymalną skuteczność leczenia przy minimalnym dyskomforcie pacjenta.

Dowiedz się więcej

To nowoczesna i efektywna metoda leczenia żylaków. Podczas tego zabiegu światłowód jest wprowadzany do wnętrza niewydolnej żyły. Energia lasera diodowego prowadzi do kontrolowanego uszkodzenia jej ściany i powoduje zwłóknienie i zamknięcie naczynia. Skutkuje to przekierowaniem przepływu krwi do zdrowych żył. Laserowe usuwanie żylaków jest powszechnie uznawane za bezpieczną alternatywę dla tradycyjnych operacji żylaków.

Dowiedz się więcej

Skleroterapia to nieoperacyjna metoda leczenia przewlekłej choroby żylakowej, w której do niewydolnych żył wprowadza się substancję poprzez nakłucia skóry jednorazowymi igłami. Wywołuje ona kontrolowany zakrzep, skurcz i reakcję zapalną w ścianie żyły, prowadząc do jej zwłóknienia i zamknięcia. Skleroterapia jest procedurą często stosowaną w likwidacji “pajączków” oraz mniejszych i średnich żylaków, umożliwiając pacjentom szybki powrót do codziennych aktywności.

Dowiedz się więcej

Klejenie żylaków to najnowsza metoda małoinwazyjnego leczenia choroby żylakowej. Jest alternatywą dla termicznej ablacji żył czyli: laserowego usuwania żylaków, RF i SVS. Klej tkankowy wprowadzony pod kontrolą USG do światła chorej żyły układu powierzchownego zamyka ją i wyłącza z krążenia…

Dowiedz się więcej

Laserowe przezskórne zamykanie naczynek to procedura medyczna, której celem jest efektywne usuwanie widocznych naczynek na skórze. Opiera się na zjawisku fototermolizy, które polega na stosowaniu impulsów światła laserowego o określonej długości fali. W wyniku tego procesu dochodzi do termicznej koagulacji krwi i ściany naczynia, co skutkuje zamknięciem naczynia. W rezultacie krwiobieg zostaje przekierowany do zdrowych naczyń, a naczynia dotknięte zabiegiem stopniowo zanikają.

Dowiedz się więcej

Centrum Medyczne
Terpiłowski