Zabiegi laserem Nd-Yag

Magister pielegniarstwa Iwona Sidor

Zamykanie naczynek Laserem Nd-Yag

Laserowe przezskórne zamykanie naczyń jest nowoczesną alternatywą dla mikroskleroterapii oraz cennym uzupełnieniem skleroterapii większych naczyń. Metoda ta polega na wykorzystaniu zjawiska fototermolizy, czyli pochłaniania impulsów światła przez hemoglobinę i ich zamiany na ciepło. Temperatura krwi podnosi się wtedy tak wysoko, że powoduje zniszczenie ścian naczynia, bez uszkodzenia naskórka oraz otaczających tkanek.

Dowiedz się więcej

Depilacja laserem Nd-Yag

Depilacja laserowa Nd-Yag to zabieg powodujący trwałe i całkowite usunięcie wszystkich elementów włosa. W tej metodzie wykorzystywane jest zjawisko fototermolizy, czyli pochłanianie impulsów światła przez melaninę i ich zamiana na ciepło. Temperatura włosa podnosi się tak wysoko, że powoduje zniszczenie mieszka włosowego, czyli cebulki włosa, bez uszkodzenia naskórka oraz otaczających tkanek. Do depilacji wykorzystywane są lasery diodowe emitujące długości fali 800–810 nm, lasery aleksandrytowe o długości fal 755 nm i lasery neodymowo– yagowe.

Dowiedz się więcej

Ujędrnianie skóry laserem Nd-Yag

Jednym z elementów starzenia się skóry jest dysfunkcja, czyli zanik sprężystych włókien elastynowych i kolagenowych. Skutkuje to pojawianiem się w okolicach ust i oczu pierwszych niewielkich zmarszczek, niekorzystnie zmieniają się także kontury twarzy. Wiele kobiet ma opory przed drogimi i inwazyjnymi metodami liftingu twarzy wymagającymi podawania różnych środków chemicznych drogą iniekcji. Najlepszą istniejącą alternatywą jest laserowe ujędrnianie skóry. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy na stronę: www.bartoszjaniszewski.pl

Dowiedz się więcej

Leczenie grzybicy paznokci laserem Nd-Yag

Naświetlanie płytki paznokciowej światłem lasera o długości fali 1064 nm usuwa infekcję grzybiczą praktycznie bez żadnych efektów ubocznych. Zabieg laserem Nd-Yag może być alternatywą dla dotychczasowych metod leczenia grzybicy paznokci lub ich cennym uzupełnieniem.

Dowiedz się więcej

Centrum Medyczne
Terpiłowski