Laserowe usuwanie żylaków. Jak wygląda zabieg w naszym Centrum Medycznym?

hlebologist examines a patient with varicose veins 2023 11 27 05 23 52 utc

W Centrum Medyczny Terpiłowski oferujemy profesjonalne leczenie żylaków z wykorzystaniem skutecznych i bezpiecznych metod. Jedną z nich jest laserowe usuwanie żylaków. Wykonujemy je w oparciu o wysokiej jakości sprzęt oraz wieloletnią praktykę lekarską flebologa i chirurga naczyniowego Tomasza Terpiłowskiego. Sprawdź, jak wygląda ten zabieg w naszym centrum.

Na początek diagnostyka

To diagnostyka jest punktem wyjścia od tego, jak leczyć żylaki na nogach. W naszym gabinecie w Radomiu na początku przeprowadzamy wywiad z pacjentem. Następnie wykonujemy badanie ultrasonografii z opcją kolorowego Dopplera (tzw. USG Duplex Doppler Kolor). Na podstawie otrzymanego obrazu opracowywana jest indywidualna strategia leczenia dla danego pacjenta. Co do zasady leczenie jest procesem wieloetapowym. W naszym centrum medycznym łączymy ze sobą małoinwazyjne metody, które wzajemnie się uzupełniają. Zależy nam na tym, aby po przeprowadzonym zabiegu pacjent mógł cieszyć się pięknymi nogami bez blizn i innych trwałych śladów.

Trzy etapy laserowego usuwania żylaków

Na czym polega laserowe usuwanie żylaków? W zabiegu tym pod skórę pacjenta wprowadzane jest włókno światłowodowe. W naszym gabinecie zabieg dzielimy na trzy etapy:

  • usuwanie z krążenia niewydolnych głównych żył powierzchniowych (żyła odpiszczelowa i/lub żyła odstrzałkowa);
  • usuwanie żylaków pochodzących z tych żył oraz żylaków pobocznych;
  • usuwanie niewydolnych żył siateczkowatych i teleangiektazji (zwanych pajączkami lub pękającymi naczyniami).

Działanie to pozwala na skuteczne pozbycie się żylaków oraz na wyraźne poprawienie estetyki nóg pacjenta, oraz komfortu jego życia. Oczywiście efekty zależą od indywidualnych predyspozycji organizmu.

Pacjent powinien stosować się do zaleceń lekarza

Błędem jest myślenie, że wykonanie zabiegu gwarantuje stuprocentowy sukces. Bardzo ważne jest nastawienie oraz postępowanie pacjenta po zabiegu. Przede wszystkim dotyczy to wdrożenia dedykowanej profilaktyki przeciwżylakowej, która zminimalizuje ryzyko nawrotu schorzenia. Dotyczy to zwłaszcza pacjentów, którzy mają wrodzone skłonności do powstawania żylaków kończyn dolnych. Ponadto należy przeprowadzać okresowe badania kontrolne. Dzięki temu nasz specjalista będzie w stanie odpowiednio szybko zdiagnozować pierwsze objawy nawrotów. Będzie to zdecydowanie prostsze, niż w przypadku bardzo rozwiniętego problemu.

Skorzystaj z naszych usług

Naszą Poradnię Chirurgii Naczyniowej prowadzi lekarz Tomasz Terpiłowski chirurg naczyniowy z wieloletnią praktyką. Doskonale wie m.in. jak leczyć żylaki pod kolanem czy też inne warianty choroby żylakowej. Po przeprowadzonej diagnostyce, przygotujemy dla Ciebie indywidualną strategię leczenia. Zapraszamy do kontaktu oraz do umówienia wizyty w naszym gabinecie w Radomiu.