Bezpieczne usuwanie tkanki tłuszczowej – kriolipoliza z falą uderzeniową jako alternatywa dla chirurgii

Kriolipoliza z falą uderzeniową

Wiele osób zmaga się z problemem nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wpływa ona negatywnie na jakość codziennego życia oraz pewność siebie człowieka. Aby pozbyć się tego problemu, stosuje się różnego rodzaju diety, aktywność fizyczną i zabiegi. W kategorii tych ostatnich jedną z metod jest kriolipoliza, czyli usuwanie tkanki tłuszczowej przez zamrażanie. Sprawdź, na czym polega ten zabieg.

Czym jest kriolipoza?

Kriolipoza to zabieg, którego celem jest miejscowe usuwanie komórek tłuszczowych. W ostatnich latach metoda ta cieszy się rosnącą popularnością zarówno wśród gabinetów ją oferujących, jak i klientów. W dużym skrócie zabieg polega na zamrażaniu komórek tłuszczowych. Przeprowadzenie go w kontrolowanych warunkach prowadzi do rozkładu tłuszczów i do selektywnego wydalenia tych komórek z organizmu. Zabieg może być stosowany na różne partie ciała, w zależności od wskazania specjalisty i potrzeb klienta.

Kriolipoliza to sposób na pozbycie się trudnych depozytów tłuszczu, które są oporne na tradycyjne metody odchudzania. Kriolipoliza jest doskonałym uzupełnieniem dla osób, które dbają o swoje zdrowie poprzez racjonalną redukcję wagi i aktywność fizyczną (siłownia, fitness). Stanowi świetną alternatywę dla zabiegów chirurgicznych.

Czy kriolipoza jest bezpieczna?

Kriolipoliza to bezpieczny zabieg, a sama metoda jest legalna na terenie Unii Europejskiej od 2009 roku, ze względu na potwierdzone bezpieczeństwo dla pacjenta. Zastosowanie niskiej temperatury w trakcie kriolipozy nie ma negatywnego wpływu na narządy wewnętrzne oraz naczynia krwionośne, które są na nią odporne. W związku z tym zabieg ten uznawany jest za bezpieczny, jednak to specjalista powinien podjąć decyzję w zakresie potencjału jego zastosowania w każdym pojedynczym przypadku.

Jak wygląda zabieg kriolipozy z falą uderzeniową?

Atutem kriolipozy jest to, że to bezbolesne i nieinwazyjne usuwanie tkanki tłuszczowej. Na wybrane miejsca na ciele pacjenta nakładamy maty przeciwodmrożeniowe. Następnie przykłada się tam głowice, które zasysają skórę w danym miejscu i prowadzą do jej schłodzenia. Zabieg nie powoduje bólu i trwa około 40 minut. Natychmiast po kriolipolizie wykonujemy zabieg falą uderzeniową, która rozbija komórki tłuszczowe i uszkadza je w fazie krystalizacji. Dwukrotnie przyspiesza to proces późniejszego usuwania tłuszczu. Po skończonym zabiegu skóra może być miejscowo zaczerwieniona, co jest efektem jej schłodzenia. Ponadto zassanie skóry może powodować występowanie siniaka, który jednak sam ustępuje i nie pozostawia trwałych śladów.

Kiedy widać pierwsze efekty kriolipozy z falą uderzeniową?

Większość osób zauważa pierwsze satysfakcjonujące efekty kriolipozy już po 1-2 zabiegach. Badania naukowe potwierdziły, że fala uderzeniowa przyspiesza rozpad uszkodzonych komórek tłuszczowych. Znacznie poprawia to efekty terapii, które są porównywalne z lipolizą iniekcyjną (odsysaniem tkanki tłuszczowej). Ilość zredukowanych adipocytów sięga 30-40% w czasie dwukrotnie szybszym niż w urządzeniach poprzedniej generacji.

Przyjmuje się, że minimalna przerwa pomiędzy zabiegami powinna wynosić trzy tygodnie, jednak czas ten ustalisz indywidualnie z naszym specjalistą. Ze względu na prostotę zabiegu, jest on coraz chętniej wybierany przez świadome pacjentki i pacjentów. Warto jednak pamiętać o tym, aby zabiegi na usuwanie tkanki tłuszczowej łączyć ze zmianą stylu życia, w tym zdrową dietą i aktywnością fizyczną. Wówczas można uzyskać optymalne rezultaty.

Skorzystaj z oferty Centrum Medycznego Terpiłowski

Nasze Centrum Medyczne Terpiłowski oferuje profesjonalne zabiegi medyczne, w tym m.in. kriolipozę. Razem z nami zadbasz o pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej, poprawę estetyki wyglądu oraz codziennego samopoczucia. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszym ekspertem. Zapoznamy się z Twoją sytuacją, ustalimy dalsze postępowanie oraz dobierzemy termin wykonania zabiegu.