Centrum Medyczne Radom

Lekarz Tomasz Terpiłowski

Pomimo upływu lat moją największą pasją niezmiennie pozostaje chirurgia naczyniowa i flebologia, czyli leczenie chorób żył. W ciągu ponad 20 lat mojej pracy w tej dziedzinie medycyny zmieniło się niemal wszystko: upowszechniła się tomografia komputerowa i ultrasonografia z opcją kolorowego dopplera, wprowadzono laserowe metody leczenia żylaków i usuwania naczynek, a rozległe operacje tętnic zostały zastąpione zabiegami wewnątrznaczyniowymi. Tylko pacjenci pozostali tacy sami, z ufnością powierzając mi swoje problemy zdrowotne. Dlatego cieszę się, że mam coraz większe możliwości diagnostyczno-terapeutyczne i mogę oferować Państwu pomoc na coraz wyższym poziomie.  

Jestem specjalistą chirurgii naczyniowej i ogólnej. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje, uczestnicząc w indywidualnych szkoleniach ośrodków klinicznych oraz rozmaitych kursach, między innymi z diagnostyki dopplerowskiej naczyń i radiologii inwazyjnej. Odbyłem też kursy z zakresu technik małoinwazyjnych we flebologii:

  • Diagnostyka i techniki leczenia żył metodą obliteracji – Kreussler Pharma, Ars Medica Wrocław (2009 r.)
  • Wewnątrzżylne metody leczenia żylaków kończyn dolnych – Ośrodek Flebologii Małoinwazyjnej NZOZ AVIMED w Bytomiu pod patronatem Polskiego Towarzystwa Flebologicznego (2010, 2011 r.)

Jestem również członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej i Polskiego Towarzystwa Flebologicznego. W trakcie swojej dotychczasowej kariery wykonałem kilkaset klasycznych operacji żylaków. Od ponad 10 lat w swojej prywatnej praktyce lekarskiej skupiam się na leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej metodami małoinwazyjnymi. Rocznie wykonuję blisko 100 laserowych operacji żylaków (ELVeS), około 300 zabiegów skleroterapii i ponad 1000 badań USG naczyń kończyn.

Po ukończeniu lubelskiej Akademii Medycznej w 1989 roku swoje życie prywatne i zawodowe związałem z Radomiem. Przez 19 lat pracowałem na Oddziale Chirurgii Naczyń w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym, z czego prawie połowę czasu na stanowisku zastępcy ordynatora. Kolejnym etapem na mojej ścieżce zawodowej był Oddział Chirurgii Naczyniowej w Centrum Kardiologiczno-Angiologicznym imienia dr Wadiusza Kiesza w Starachowicach. Nadal jednak staram się służyć pomocą pacjentom z regionu radomskiego. Nie tylko założyłem Centrum Medyczne Terpiłowski, ale też od 2003 roku jestem konsultantem chirurgii naczyniowej i wykonuję USG naczyń w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu.  

Zanim powstało Centrum Medyczne Terpiłowski, byłem współzałożycielem NZOZ Venomedica – przez wiele lat jedynego ośrodka w regionie radomskim wykonującego laserowe usuwanie żylaków i jednego z dwóch ośrodków, w których przeprowadzano operacje żylaków w trybie ambulatoryjnym przy znieczuleniu miejscowym.  

Obecnie swoje powołanie realizuję pomagając pacjentom w Centrum Medycznym Terpiłowski. Ważnym wydarzeniem w mojej pracy chirurga naczyniowego było wyposażenie Centrum w Laser Nd-Yag amerykańskiej firmy Syneron-Candela, służący do przezskórnego zamykania naczyń. Dzięki temu zyskałem kolejne narzędzie w mojej nieustającej walce o zdrowie i estetykę nóg moich pacjentów.