• Nowoczesna medycyna i kompetencje

O nas

lekarz medycyny Tomasz Terpiłowski

specjalista chirurgii naczyniowej i ogólnej

Absolwent Akademii Medycznej w Lublinie

droga zawodowa »

Mimo upływu lat moją pasją niezmiennie jest chirurgia naczyniowa i flebologia (leczenie chorób żył). W ciągu ponad 20 lat mojej pracy zmieniło się prawie wszystko: upowszechniła się tomografia komputerowa i ultrasonografia z opcją kolorowego dopplera, zabiegi wewnątrznaczyniowe zamiast rozległych operacji tętnic, laserowe metody leczenia żylaków i usuwania naczynek. Tylko pacjenci pozostali tacy sami, z ufnością powierzają mi swoje problemy zdrowotne, a ja cieszę się że mam coraz większe możliwości diagnostyczno-terapeutyczne i mogę pomagać Państwu na najwyższym poziomie.

Po ukończeniu Akademii Medycznej w Lublinie w 1989r swoje  życie prywatne i zawodowe związałem z Radomiem. Przez 19 lat pracowałem w Oddziale Chirurgii Naczyń w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym (w latach 2002-2011 na stanowisku zastępcy ordynatora). Kolejnym etapem mojej drogi zawodowej jest Oddział Chirurgii Naczyniowej w Centrum Kardiologiczno-Angiologicznym im. W.Kiesza w Starachowicach (Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca). Nadal jednak staram się służyć pomocą pacjentom z regionu radomskiego. Od 2003r jestem konsultantem w dziedzinie chirurgii naczyniowej i wykonuję usg naczyń w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu.

 Byłem współzałożycielem NZOZ Venomedica – od 2004r przez wiele lat był to jeden z dwóch ośrodków w regionie radomskim, gdzie wykonywane były operacje żylaków w  trybie ambulatoryjnym w znieczuleniu miejscowym. W roku 2010r był to pierwszy i do 2014r jedyny w regionie radomskim  ośrodek laserowego leczenia żylaków.

Jestem specjalistą chirurgii naczyniowej i ogólnej. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w indywidualnych szkoleniach w ośrodkach klinicznych oraz kursach, między innymi z diagnostyki dopplerowskiej naczyń i radiologii inwazyjnej. Odbyłem kursy z zakresu technik małoinwazyjnych we flebologii:

  • Diagnostyka i techniki leczenia żył metodą obliteracji – Kreussler Pharma, Ars Medica Wrocław (2009r)
  • Wewnątrzżylne metody leczenia żylaków kończyn dolnych  – Ośrodek Flebologii Małoinwazyjnej NZOZ AVIMED w Bytomiu pod patronatem Polskiego Towarzystwa Flebologicznego (2010, 2011r)

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej i Polskiego Towarzystwa Flebologicznego.

W swojej karierze wykonałem kilkaset klasycznych operacji żylaków. Od ponad 10 lat w swojej prywatnej praktyce lekarskiej skupiam się na leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej metodami małoinwazyjnymi. Wykonuję rocznie ponad  60 laserowych operacji żylaków (ELVeS), blisko 300 zabiegów skleroterapii, ponad 1000 badań USG naczyń kończyn.

Rok 2015 to kolejny ważny etap mojej pracy jako chirurga naczyniowego – Laser Nd:Yag 1064nm amerykańskiej firmy Syneron- Candela służący do przezskórnego zamykania naczyń – zyskałem kolejne „narzędzie” w mojej nieustającej walce o zdrowie i estetykę nóg moich pacjentek i pacjentów.


magister pielęgniarstwa Iwona Sidor

specjalista pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Warszawie

Pani Iwona asystuje do zabiegów ELVeS, skleroterapii oraz wykonuje zabiegi laserem Nd:YAG (epilacja, przezskórne zamykanie naczynek, ujędrnianie skóry) i dba aby pacjenci i ich rodziny dobrze czuli się w naszym Gabinecie.