Chirurgia naczyniowa / flebologia

Lekarz Tomasz Terpiłowski, specjalista chirurgii naczyniowej i ogólnej, flebolog.

CENTRUM MEDYCZNE

Leczenie żylaków - nasza strategia

Naszą strategię w leczeniu choroby żylakowej wytyczają trendy współczesnej flebologii. Obecnie leczenie żylaków jest procesem złożonym, często wieloetapowym i wymaga łączenia różnych małoinwazyjnych procedur medycznych, które wzajemnie się uzupełniają

CENTRUM MEDYCZNE

ELVeS - laserowy zabieg endożylny

Laserowy zabieg endożylny ELVeS Radial™ polega na wewnątrzżylnej ablacji, czyli zamknięciu niewydolnych żył powierzchownych. Jest to nowoczesna alternatywa dla klasycznej operacji żylaków, czyli operacyjnego usunięcia żyły odpiszczelowej lub odstrzałkowej.

CENTRUM MEDYCZNE

Klejenie żylaków

Klejenie żylaków to najnowsza metoda małoinwazyjnego leczenia choroby żylakowej. Jest alternatywą dla termicznej ablacji żył czyli: laserowego usuwania żylaków, RF i SVS. Klej tkankowy wprowadzony pod kontrolą USG do światła chorej żyły układu powierzchownego zamyka ją i wyłącza z krążenia…

CENTRUM MEDYCZNE

Skleroterapia

Skleroterapia, czyli inaczej obliteracja, to nieoperacyjna metoda leczenia przewlekłej choroby żylakowej, która polega na wstrzykiwaniu do chorych żył substancji sklerotyzującej, wywołującej zakrzep, skurcz i reakcję zapalną ściany żyły, co prowadzi do zwłóknienia i zamknięcia naczynia.

CENTRUM MEDYCZNE

Zamykanie naczynek Laser Nd-Yag

Laserowe przezskórne zamykanie naczyń jest nowoczesną alternatywą dla mikroskleroterapii oraz cennym uzupełnieniem skleroterapii większych naczyń. Metoda ta polega na wykorzystaniu zjawiska fototermolizy, czyli pochłaniania impulsów światła przez hemoglobinę i ich zamiany na ciepło. Temperatura krwi podnosi się wtedy tak wysoko, że powoduje zniszczenie ścian naczynia, bez uszkodzenia naskórka oraz otaczających tkanek.

CENTRUM MEDYCZNE Terpiłowski
Wernera 5 lokal 20
26-610 Radom

pon. - pt.
08:00 - 18:00
sob. - niedz.
nieczynne